قیمت پودر ماهی ارزان

پودرماهی یا همان Fish Meal چیست؟

پودرماهی محصولی قدیمی است که برای تغذیه ماهی های پرورشی، پرندگان و حیوانات اهلی، خوک ها و دام ها مثل گوسفندان و حتی گراز و  راسو و … استفاده می شود. این پودر را از انواع غذاهای دریایی مثل ماهی ها، میگو ها تهیه می کنند. این محصول را در دنیا با نام FishMeal یا وعده غذایی ماهی می شناسند و استفاده می کنند. چرا از این پودر استفاده می کنند؟ جواب ساده است! برای کالری بیشتر، هزینه کمتر و تولید ارزان تر! این پودر نقش مهمی رو در پرورش و تغذیه دام و دیگر حیوانات و … دارد. با گِنوپودر همراه باشید تا درباره پودرماهی جنوب بیشتر بدانیم.

پودرماهی، از سفرهای مارکو پولو تا شروع تولید مدرن!

درست خواندید، پودرماهی از آنچه که فکر میکنیم قدیمی تر است! ، مارکوپولو جهانگرد معروفِ ایتالیایی هم در کتاب سفرهای خودش ، از شکل ابتدایی پودر ماهی در اوایل قرن ۱۴ (بیش از ۷۰۰ سال پیش) میلادی نوشته است. مارکو نوشته : “آنها گاوها، اسب ها، گوسفندان، شتر ها و اسب های خود را به تغذیه از ماهی های خشک عادت می دهند، که مرتبا اینگونه تغذیه می شوند و با علاقه و بدون هیچ تنفری، میخورند.

شروع استفاده از این پودر، به کشور نروژ برمی گردد. به گفته ایستگاه تحقیقاتی توری (Torry) در اسکاتلند، نروژی ها در ، از شاه ماهی به عنوان ماده خام صنعتی استفاده می کردند. یک فرایند بسیار ابتدایی که برای گرفتن روغن از شاه ماهی، از سنگ و تخته های چوبی استفاده می شد.

پودر ماهی کجا ها کاربرد داشته و دارد؟

شاید عجیب بنظر برسد ولی پودر ماهی سال هاست که در دنیا استفاده می شود. قبل از سال ۱۹۱۰ میلادی (بیش از ۱۰۰ سال پیش) ، از این پودر به عنوان کود در انگلستان استفاده میشد. اما امروزه عموما به عنوان مکمل پروتئینی در غذای دام و حیوانات اهلی به کار می رود. با استناد بر FAS ، (ژورنالی که شامل تحقیق درباره عاوم آبزیان و شیلات)  تا ۱۲ سال پیش (سال ۲۰۱۲ میلادی) حدودا ۵۴ درصد از پودرهای ماهی تولید شده، برای مزارع پرورش ماهی، حدودا ۲۰ درصد برای تامین خوراک خوک ها، ۱۲ درصد برای خوراک پرندگان تولید استفاده می شده است. و در ادامه، از باقی این پودرها، به عنوان کود استفاده می کردند.

از پودر ماهی به عنوان کود طبیعی در زمین های  کشاورزی برای کشت محصولات متنوعی مثل پسته و بادام و بادمجان و گوجه و تنباکو و … استفاده می شود.

 

پودرماهی تولیدی در گنوپودر

محصولات تولیدی شرکت پودر ماهی جنوب، در تمامی خوراک های آبزیان و استخر های پرورش میگو و ماهی، دام و طیور استفاده می شود. این شرکت با ۲۵ سال سابقه درخشان، محصولات خود را از نظر قیمت و کیفیت تضمین می کند و تجربه بیش از دو دهه، نشان دهنده یک محصول بی نظیر می باشد. شما میتوانید  از انجایی که این محصول از نظر ارزش تغذیه غنی است، پودر ماهی در تغذیه دام (گاوها، گوسفندان) و مرغ ها یا به صورت کود طبیعی در زمین های کشاورزی استفاده می شود.

در شرکت پودر ماهی گنو، دو نوع پودر ماهی با کیفیت تولید می شود : پودر ماهی ساردین و پودر ماهی میکتوفیده

اصولا از ماهی های کوچک اقیانوس و دریا ها برای تولید این پودر استفاده می کنند. شاید برای شما سوال شود که چرا؟! زیرا این ماهی ها به خاطر استخوان های زیادی و درصد بالایی روغن که دارند،برای تهیه پودر ماهی مناسب ترند. در فرایندتولید محصول، بعضی از شرکت ها از ضایعات و باقی مانده ماهی های کارخانه های تُن استفاده می کنند و از روش خشک کردن استفاده می کنند در صورتی که در کارخانه ما، از ماهی های تازه استفاده می شود.

شرکت گنوپودر از بهترین و با کیفیت ترین ماهی های ساردین و میکتوفیده (فانوس ماهیان) برای تولید پودرماهی با کیفیت استفاده می کند!

رنگ پودرماهی، مبنی بر نوع ماهی که درآن استفاده شده و نحوه فرآوری متفاوت است که یک بازه رنگی بین خاکستری و قهوه ای روشن تا تیره دارد.

کارخانه تولید پودر ماهی
کارخانه تولید پودر ماهی در اسکاتلند

پودر ماهی از چه چیزی تهیه می شود؟

تقریبا می توان از هر ماهی یا صدف برای تهیه پودر ماهی استفاده کرد ولی با این اوصاف، استثنائاتی هم وجود دارند که یک پودر ماهی سمی را می سازند. ارزش غذایی پروتئینی از هر ماهی استخواندار، نسبت به دیگری متفاوت است، همچنین صدف کامل، ارزش غذایی به مراتب پایین تری نسبت به ماهی دارد، زیرا پروتئین کمتری داخل پوسته صدف قرار گرفته است. اکثر پودرماهی تولیدی در دنیا، از ماهی تولید می شود. و جایی که از ماهیگیری برای تولید این پودر استفاده می شود را به عنوان شیلات صنعتی می شناسند.

پرو، نروژ و آفریقای جنوبی کشورهایی هستند که از بزرگترین شیلات صعنتی دنیا را دارند. بعضی کشورها مانند انگلیس، پودر ماهی را از ماهی های فروخته نشده و ضایعات ماهی ها تولید می کنند؛ سر ها، اسکلت بدن و استخوان های باقی مانده پس از قطع شدن قسمت های خوراکی ماهی. کشور های دیگر مانند دانمارک و ایسلند، از ماهی های صنعتی و ضایعات فرآوری شده استفاده می کنند.

مراحل تولید پودرماهی

در شرکت پودرماهی صالحی، از روش های مدرن استفاده می شود. روش های تولید پودر ماهی به روش هوایی و زمینی روش های سنتی هستند. اولین مرحله ،ماهی تازه ساردین و میکتوفیده وارد کارخانه گنوپودر می شود. سپس با مارپیچ وارد دستگاه دیگ پخت می شود. دیگ پخت ماهی را می پزد و پس از تخلیه دیگ، وارد دستگاه خشک کن می شود. بعد از خشک شدن، وارد دستگاه خنک کن می شود و آسیاب یا سرند می شود. و در مرحله آخر وارد کیسه گیری می شود.

 

چرا از پودرماهی استفاده می کنند؟

پودر ماهی به دلیل پروتئین بالا و قیمت مناسب، نقش مهمی در تغذیه دام و طیور در گاوداری ها، مرغ داری ها، پرورش ماهی و میگو دارد. مهم ترین فایده پودر ماهی، ارزش غذایی بالای آن است. همانطور که قبل تر ذکر شد، پودرماهی به هضم بیشتر و بهتر، به تامین پروتئین مورد نیاز، تامین اسید آمینه های ضروری، مطبوع بودن غذا کمک می کند که در نتیجه، باعث افزایش کیفیت تغذیه می شود. تاثیرات ذکر شده در نهایت باعث کاهش هزینه خوراک و افزایش سرعت رشد در دام، طیور و ماهی ها می شوند. پودر ماهی برای انسان استفاده نمی شود و تنها برای تغذیه دام و طیور و به عنوان کود مزارع استفاده می شود.

 

پودر ماهی تازه و باکیفیت جنوب

چه عواملی روی کیفیت پودرماهی موثرند؟

فاکتور های مختلفی هستند که روی کیفیت و حفظ کیفیت پودر ماهی موثرند. چرا که نگهداری مناسب محصول تولید شده، جزو مراحلی است که شرکت پودر ماهی جنوب به آن توجه ویزه ای دارد. در ادامه به چندتا از مهم ترین آنها می پردازیم:

  1. نوع ماهی : همانطور که قبلا اشاره کردیم، انواع پودر ماهی داریم که از ماهی های مختلف تهیه می شوند. حال که ماهی، مهم ترین بخش تولید است، توجه ما را به شماره دوم لیست، یعنی تغذیه ماهی ها در آب جلب می کند.
  2. وضعیت تغذیه: تغذیه آبزیان در آب ها، وضعیت مناسب از نظر پاکی آب، خوراک مناسب و محیط در رشد و کیفیت آبزیان موثر است. به همین دلیل است که به تازگی ماهی های استفاده شده و کیفیت آنها باید توجه کنید. در شرکت گنوپودر، تماما از ماهی های باکیفیت و تازه دریای خلیج فارس و عمان استفاده می شود.
  3. نگه داری در انبار: پس از تولید، نوبت به بسته بندی محصول می رسد و سپس ذخیره در انبار. دمای مناسب انبار، تهویه مطبوع روی حفظ کیفیت پودر ماهی تولید شده تاثیر بسزایی دارد. میزان فروش نیز در تازگی محصولات تولید شده بی تاثیر نیست.

 

خرید اینترنتی پودر ماهی

با وجود اینترنت، امکان دسترسی به محصولات و خرید راحت تر انها فراهم شده است. خرید پودرماهی با کیفیت به صورت عمده مقرون به صرفه تر است. شرکت پودر ماهی جنوب (گنوپودر) با بیش از  ۲ دهه سابقه موفق در تولید بهترین پودر ماهی با قیمت مناسب و کیفیت بالا و انالیز مورد نظر و دلخواه ، امکان خرید انلاین یا به صورت تلفنی بدون نیاز به حضور در دفتر یا شرکت را فراهم کرده است.

 

قیمت پودر ماهی

قیمت پودر ماهی کاملا متغیر است. به عوامل مختلفی مثل نوع ماهی، هزینه های خرید ماهی، پروتئین، کلسیم و مواد معدنی و مغذی دیگر، هزینه های تولید و عرضه و تقاضای بازار و همچنین فصل صید نیز بستگی دارد. برای دریافت قیمت دقیق پودر ماهی ساردین درجه ۱،با ما به شماره ۰۹۱۲۱۵۷۰۸۷۸ تماس بگیرید.

 

چرا باید از پودر ماهی برای دام استفاده کرد؟

پودر ماهی به سبب خواص ارزشمندی که دارد برای دام ها استفاده می شود. پودرماهی به عنوان مکمل عمل میکند و در مقدار کم استفاده می شود و باعث رفع نیاز و کمبود های پروتئینی، ویتامینی و معدنی می شود و به رشد و نمو هم کمک میکند.

قیمت پودرماهی چقدر است؟

به گنوپودر خوش آمدید ! پودر ماهی قیمتش بر اساس فصل، آنالیز، عرضه و تقاضای بازار، نوع ماهی و هزینه های تولید و ارسال و … بستگی دارد. برای قیمت دقیق و قیمت روز میتونید با شماره ۰۹۱۲۱۵۷۰۸۷۸ (صالحی) تماس بگیرید.

آیا خرید اینترنتی پودر ماهی از گنوپودر امکان پذیر است؟

 
بله! شما میتونید با شماره ۰۹۱۲۱۵۷۰۸۷۸ (صالحی) تماس بگیرید تا راهنماییتون کنیم و بتونیم تجربه خرید خیلی خوبی رو براتون رقم بزنیم

۳.۵/۵ - (۱۹ امتیاز)

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *